بایگانی نوشته‌ها


رنگ‌آمیزی به ما کمک میکند تا بهتر تمرکز کنیم!

رنگ‌آمیزی به ما کمک میکند تا بهتر تمرکز کنیم!

«تمرکز» یک عامل کلیدی و موثر در موفقیت و توسعه دیگر مهارت‌های فردی است. بسیاری از ما در طول روز بارها و بارها تلاش میکنیم تا روی یک فعالیت ساده تمرکز کنیم، اما موفق نمیشویم! متاسفانه بسیاری از عواملی که در اطراف ما وجود دارند، مانع تمرکز کردن ما میشوند. یکی از مهمترین این عوامل، کمبود خواب و استراحت است. وقتی شما خسته هستید، به احتمال زیاد اصلا نمیتوانید روی کاری خوب تمرکز کنید. یکی دیگر از این عوامل، استرس و نگرانی بیش از حد است. رژیم غذایی نامناسب نیز به طور قابل توجهی، منجر به عدم توانایی در تمرکز میشود. اگر در رژیم غذایی خود به میزان زیادی از کافئین و شکر استفاده کنید، برای مدتی کوتاه انرژی بدنتان به حد بالایی میرسد، اما پس از آن سریعا دچار افت انرژی میشوید. کمبود ویتامین و مواد معدنی نیز میتواند اثراتی منفی روی قدرت تمرکز مغزتان داشته باشد.

چگونه با رنگ‌آمیزی از شر استرس و نگرانی روزمره خلاص شویم؟

چگونه با رنگ‌آمیزی از شر استرس و نگرانی روزمره خلاص شویم؟

استرس یکی از مشکلات رایجی است که معمولا همه ما در طول روز، تا حدی با آن سر و کله میزنیم. اضطراب نیز یکی دیگر از مشکلات روحی در افراد بزرگسال است. سطوح بالای استرس و اضطراب، به مسائل بهداشت روان مربوط میشوند. گاهی اوقات این حالات روانی منجر به حملات عصبی و علائمی مثل فکر کردن به مرگ، نگرانی بیش از حد، حالت تهوع، سردرد، لرز، تب و یا ایجاد اختلال در خواب انسان میشوند، که در این حالت باید به سرعت جلوی آنها را بگیریم. در مقاله امروز دست به رنگ دقیقا برای شما شرح میدهیم که چطور میتوانید از طریق رنگ‌آمیزی، با این مشکلات روحی مقابله کنید. با ما همراه باشید!

آیا مدیتیشن و رنگ‌آمیزی اثراتی مشابه دارند؟

آیا مدیتیشن و رنگ‌آمیزی اثراتی مشابه دارند؟

«کارل گوستاو یونگ» از پایه‌گذاران دانشِ نوین روانکاوی، بر این باور بود که فرآیند رنگ‌آمیزی، به بسیاری از بیمارانش کمک کرده تا به نتایجی مشابه با نتایج مدیتیشن دست یابند؛ مثلا آنها توانسته‌اند از طریق رنگ‌آمیزی، به آرامش درونی و همچنین ادراک بهتری از جسم و روح خودشان برسند. «کارل گوستاو یونگ» میگوید الگوهای رنگ‌آمیزی، نشان دهنده پیچیدگی خود انسان هستند. او توانست با این ایده و با استفاده از تمرینات رنگ‌آمیزی، سلامتی بیماران خود را ارتقا دهد. او همچنین از این طریق متوجه شد که رنگ‌آمیزی، نماد یک پناهگاه امن برای مصالحه با خود و رسیدن به یکپارچگی درونی است.

آیا تا به حال خواب «رنگ‌آمیزی کردن» دیده‌اید؟!

آیا تا به حال خواب «رنگ‌آمیزی کردن» دیده‌اید؟!

معمولا همه ما گاهی در خواب، رویا یا کابوسی میبینیم که معنای خاصی دارد. تا به حال برای این سوال که "آیا خواب‌ها عملکردی فیزیولوژیایی، زیستی و یا روانی دارند؟" پاسخ دقیقی ارائه نشده است. اما دانشمندان همچنان در حال تحقیق و فرضیه سازی هستند تا متوجه شوند چرا ما خواب میبینیم. رویاها و کابوس‌ها در حقیقت داستانها و تصاویری هستند که ذهن ما در هنگام خواب خلق میکند. وقتی شما بیدار هستید، افکار شما منطق خاصی دارند. وقتی به خواب میروید، مغز شما همچنان در حال فعالیت است، اما افکار یا رویاهای شما اغلب معنای خاصی ندارند. اگرچه این مسئله هنوز به طور قطعی اثبات نشده است، اما رویاهای ما معمولا بر اساس افکار، گفتگوها، فعالیت‌های اخیر و یا دیگر مسائل موجود در زندگی ما شکل میگیرند.

اثرات رنگ‌آمیزی بزرگسالان در دوره بارداری

اثرات رنگ‌آمیزی بزرگسالان در دوره بارداری

داشتن آرامش و شاد بودن در زندگی همه افراد ضروری است؛ به خصوص در دوران بارداری. دوران بارداری برای هر خانمی، یک دوره بسیار مهم است. با شروع دوران بارداری، شما وارد مرحله جدیدی از زندگی خود میشوید؛ چون‌ نه‌تنها یک کودک در وجود شما در حال رشد است، بلکه خودتان هم به یک مادر تبدیل شده‌اید. در این دوران شما به عنوان یک مادر، باید میزان استرس خود را به حداقل برسانید؛ زیرا استرس زیاد، روی روند رشد جنین اثری منفی میگذارد. پس بهتر است در دوران بارداری، تا جایی که میتوانید از استرس دور باشید و سعی کنید با روشهای مختلف به آرامش برسید. یکی از آسانترین و بهترین روشهایی که میتوانید از طریق آن به آرامش برسید و کمی هم خلاقیت به خرج دهید، فرآیند «رنگ‌آمیزی» است. از طریق آن میتوانید برای مدتی هرچند کوتاه، در سکوت و آرامش با خودتان و کودکتان خلوت کنید.در مقاله امروز دست به رنگ، قصد داریم در مورد اثرات فرآیند رنگ‌آمیزی بر مادر و کودک در دوران بارداری برای شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید!